Ksiadz proboszcz

ks. kanonik mgr Wiesław Opiat.
Wyświęcony 24 czerwca 1988 roku.Proboszcz w Wiązownicy od 1 grudnia 2006 roku. Od 2007 roku wicedziekan dekanatu Koprzywnica. W 2007 roku został przeprowadzony remont kościoła, wymieniona więźba dachowa nad zakrystiami, została zmieniona blacha nad zakrystiami na blachę miedzianą i przeprowadzona wymiana instalacji elektrycznej –.W kwietniu 2008 i 2014 zostaje poszerzona droga o prawie 4 metry -dojazdowa do kościoła parafialnego.W 2008 roku został powołany Parafialny Zespół Caritas.Od 2008 roku dziekan Dekanatu Koprzywnica. W 2009 w kościele parafialnym w Wiązownicy zostały zamontowane dodatkowe okna w prezbiterium, i przeprowadzono konserwację okien witrażowych w prezbiterium.W 2010 roku zostały wykonane prace związane z obniżaniem terenu, obniżony został plac o około 60-80 centymetrów wokół kościoła i przeprowadzone prace nad odwodnieniem terenu, położono ponad 400 metrów rur drenażowych.W kościele były prowadzone prace nad odgrzybianiem zawilgoconych ścian kościoła i uzupełniono brakujące części tynków. Przeprowadzono w 2010 roku remont dzwonnicy. W 2012 roku został ustawiony na placu kościelnym pomnik JP. II z fundacji rodziny Zbigniewa Bąka. W 2013 roku 24 czerwca ks. dziekan obchodził jubileusz 25 lecia kapłaństwa. Uroczystości jubileuszowe 25 lecia kapłaństwa ks. proboszcza zostały przeniesione na 29 września 2013 roku- na odpust parafialny św. Michała Archanioła. W 2014 roku został uporządkowany cmentarz parafialny -wywiezione zostało ponad 50 samochodów,ziemi, śmieci gromadzone latami na terenie cmentarza i poza ogrodzeniem cmentarza- jeszcze za poprzednich proboszczów- a składane resztki kwiatów zniczy, doniczek, lampek przez ludzi.

Wikariusze

ks.mgr Mirosław Martyna
Urodzony 22 lipca 1980 r. w Janowie Lubelskim. Wyświęcony 26 maja 2007 r. Wikariusz w parafii Wiązownica od listopada 2016 r.

Posługa kapłańska w wcześniejszych latach

Wikariusze
Ks. mgr Robert Broś
Wyświęcony 21 czerwca 1997. Wikariusz w parafii Wiązownica Kolonia od 1 lipca 2015 roku do 8.XI.2016. Został proboszczem w parafii Kotowa Wola.
ks. mgr Paweł Antoniak
Święcenia kapłańskie 19.VI.2012 w Sandomierzu. Wikariusz w parafii Wiązownica od 1 lutego 2014 roku do 30.VIII,2016 r.
ks. mgr Grzegorz Marzec
Wikariusz parafii Wiązownica od 1 lipca 2013 roku do 2 stycznia 2014 roku.
ks. mgr lic. Paweł Zyśko
Wyświęcony 28 maja 2005 r. Wikariusz w Wiązownicy od 9 września 2012 r. do 30 czerwca 2015 roku. W parafii Wiązownica Kolonia przebywał 3 lata.
ks. mgr Robert Kusiak
Wyświęcony 15 maja 1993 roku. W parafii Wiązownica od 1 sierpnia 2012 roku do 30 czerwca 2013. Obecnie proboszcz parafii Błażek.
ks. mgr Marek Tabaszewski -wikariusz
Wyświęcony 1 czerwca 1996 roku. Wikariusz w Wiązownicy od 1 lipca 2011 roku do 9 września 2012 r.
ks. mgr Waldemar Bieńko-wikariusz
Wyświęcony 30 maja 2009 r. Wikariusz w Wiązownicy od 1 lipca 2009 roku do 31 lipca 2012 roku.Obecnie wikariusz parafii Bogoria.
ks. mgr Mariusz Kusiak-wikariusz
Wyświęcony 20 maja 2006 r. Wikariusz w Wiązownicy od 1 września 2008 roku do 30 czerwca 2011 roku, obecnie wikariusz parafii Łagów
ks. dr Zbigniew Kata- wikariusz
Wyświęcony 29 maja 1994 roku. Wikariusz w Wiązownicy od 1 lipca 2008 roku do 1 lipca 2009 roku.
ks. mgr Michał Grochowina- wikariusz
Wyświęcony 28 maja 2005 roku. Wikariusz w Wiązownicy od 1 lipca 2008 roku do 31 sierpnia 2008 roku, skierowany na studia stacjonarne w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie
ks. mgr Krzysztof Sitarz- wikariusz
Wyświęcony 28 maja 2005 roku. Wikariusz w Wiązownicy od 26 czerwca 2006 r. do 30 sierpnia 2007 r.
ks. mgr Stanisław Klecha- wikariusz
Ur. 21 marca 1965 r. Wyświęcony 11 czerwca 1992. Wikariusz w Wiązownicy od 1 lipca 2005 do 30 czerwca 2008 roku.Obecnie proboszcz w parafii Boleszyn.
ks. Henryk Bogdanienko- wikariusz
Ur. 1 lipca 1972 roku. Wyświęcony 21 czerwca 1997 r. Po święceniach został skierowany do pracy w parafii Koniemłoty. Od 8 lutego 1999 roku wikariusz parafii Wiązownica do 25 sierpnia 2005 r. .
ks. Sławomir Kurpiński - wikariusz
Ur. 16 lutego 1966. Wyświęcony 15 maja 1993 roku. Pracował w Turbi [1993-1994], Ożarowie [1994-1997]. Od 31 sierpnia 1997 roku wikariusz parafii Wiązownica. 20 stycznia 1999 w środę o godz. 20.oo został pobity wraz z ks. proboszczem Jerzym Rybusińskim na terenie parafii. W dniu 7 lutego 1999 przeniesiony do parafii Nowa Słupia.Obecnie jest proboszczem.
ks. Mirosław Janowski -wikariusz
Urodzony 18 maja 1964 roku w Staszowie parafia św. Bartłomieja, wyświęcony 26 maja 1990. Pracował po święceniach w parafii Szewna, pracował też w Szczeglicach do 10 października 1996. Od 11 października 1996 r. wikariusz w parafii Wiązownica do 30 sierpnia 1997 r. Przeszedł do diecezji Radomskiej.
ks. Jacek Grdeń- wikariusz
Ur.5 października 1966 r. Wyświęcony 24 maja 1991 r. Wikariusz w Wiązownicy od 1993 roku do 1 lipca 1996.
ks. Stanisław Zioło -wikariusz
Ur. 26 sierpnia 1966. Wyświęcony 30 maja 1992 roku. Wikariusz w parafii Wiązownica od 1992 do 1993.
ks. Zdzisław Rudnik- wikariusz
Ur.13 stycznia 1959 roku. Wyświęcony 28 maja 1988 r. Wikariusz parafii Wiązownica od lipca 1990 roku do czerwca 1992 roku.
ks. Jan Toś- wikariusz
Ur. 25 stycznia 1959 r. Wyświęcony 18 maja 1986 r. Wikariusz w Wiązownicy od lipca 1989 do czerwca 1990
ks. Wiesław Zawada- wikariusz
Wikariusz parafii Wiązownica od 1986 do 1989
ks. Ryszard Rej- wikariusz
Wikariusz w Wiązownicy od października 1983 do sierpnia 1984 roku.
ks. Bogdan Obłój -Wikariusz
Od 1982 do października 1983 roku.
ks. Janusz Mroczek- wikariusz
od połowy roku lipiec/sierpień 1981 do czerwca 1982 roku.
ks. Józef zawadzki - wikariusz
Od 1978 r. do 1981 roku
ks. Zdzisław Foss- wikariusz
Od czerwca 1977 do 1978
ks. Edmund Kapturkiewicz- wikariusz
Od 1975 roku do czerwca 1977 roku
Proboszczowie
ks. kanonik Jerzy Rybusiński- proboszcz
od 2 sierpnia 1996 roku do 15 listopada 2006 roku (10 lat). Wybudował w 1997 roku dom parafialny -plebanię, według projektu Zygmunta Drzymalskiego. W 2001 odnowił dwa boczne ołtarze i w tym roku w październiku rozpoczął budowę trzy nawowego kościoła filialnego z kamienia i cegły w Czajkowie Północnym według projektu Zygmunta Drzymalskiego.W 2002 dach kościół został pokryty aluminiową blachą. W 2006 roku kaplicę metalową przeniósł do Smerdyny.
ks. Lesław Sekulski- proboszcz
Proboszcz od 28 listopada 1985 roku do 1996 roku (11 lat). Podjął prace związane z konserwacją stropu, głównego ołtarza i polichromii. Zmarł 9 listopada 2008 roku będąc rezydentem w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu. Msza Święta pogrzebowa została odprawiona 11 listopada 2008 roku w Tarnobrzegu Serbinowie. Następnie w Rudniku odprawiono Nieszpory i Mszę Świętą oraz odprowadzono śp. Ks. Sekulskiego na cmentarz. Urodził się 22 października 1940 roku w Rudniku n/Sanem, parafia w miejscu. Liceum Ogólnokształcące ukończył w Rudniku. Po odbyciu studiów seminaryjnych w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu 7 czerwca 1964 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako wikariusz pracował w Miedzierzy, Chlewiskach, Olbierzowicach, Staszowie, Skaryszewie, Ostrowcu Św., par. św. Michała, Pionkach. Proboszczem był w Piórkowie, Wiązownicy, Słupi Nadbrzeżnej i Modliborzycach. Wcześniej był kapelanem Sióstr Miłosierdzia w Lipowej. Był kanonikiem honorowym Sandomierskiej Kapituły Katedralnej.
ks. Bogumił Orłowski-proboszcz
Od października 1974 roku do 24 listopada 1985 roku (11 lat). W latach siedemdziesiątych ogrodził teren cmentarza grzebalnego a w 1980 sprawił nowe organy 13 głosowe, które wykonała firma J. Buła z Krakowa. Udaje się na urlop zdrowotny a następnie obejmuje parafię Jasieniec koło Zwolenia.Obecnie przebywa w Domu Księży Emerytów w Radomiu.
ks. Stanisław Kwieciński- proboszcz
Proboszcz od lipca 1963 roku do 1974 roku w Wiązownicy (11 lat). Urodził się 15 kwietnia 1916 r. w Bogorii. W latach 1938-1944 alumn WSD w Sandomierzu, wyświęcony 7 maja 1944. Pracował w Wielu parafiach. Zmarł 25 lipca 1974 w Wiązownicy na zawał serca. Pochowany na cmentarzu w Bogorii.
ks. Mieczysław Praga- proboszcz
od 1957 roku do 1963 roku (6 lat)
ks. Stanisław Popiołkiewicz- proboszcz
Proboszcz w Wiązownicy od 1948 roku do 1957 roku (9 lat). Poprawił dach na kościele, załozył nowe rynny, nabył trzy żyrandole do kościoła ,zakupił figurę św. Józefa,chorągiew czarną, założył bruk przed kościołem, odremontował wnętrze plebani.
ks. Jan Kubkowski- proboszcz
od 1945 roku do 1948 roku (3 lata). Urodził się 27 sierpnia 1905 w Szydłowcu. W latach 1925- 1929 alumn WSD w Sandomierzu, wyświęcony 25 maja 1929 r. Zmarł 27 listopada 1967 w Radomiu pochowany w Szydłowcu na miejscowym cmentarzu.
ks. Stefan Rola- proboszcz
od 1942 roku do 1945 roku (3 lata)
ks. Józef Ryszka- proboszcz
od 1935 roku do 1942 roku (7 lat)
ks. Marian Bojarczak- proboszcz
Proboszcz w Wiązownicy od 1929 roku do 1935 roku (6 lat). 2 kwietnia 1930 roku otrzymał z Kurii Diecezjalnej z Sandomierza pozwolenie poświęcenia dwóch nowych dzwonów w parafii Wiązownica. Urodził się 21 lipca 1890 r. w Kunowie. W 1907 wstąpił de WSD w Sandomierzu, wyświęcony 22 czerwca 1913 roku. Pracował w wielu parafiach jako wikariusz, proboszcz. Zmarł 22 listopada 1974 roku w Sandomierzu, pochowany w parafii Kunów.
ks. Dionizy Ostrowski- proboszcz
Proboszcz w Wiązownicy od 1925 roku do 1929 roku (4 lata). 4 pażdziernika 1926 roku na mocy udzielonej Mu z Rzymu przez Generalnego Ministra Braci mniejszych O. Wawrzyńca Caratelliego i Ordynariusza Diecezji Sandomierskiego wskrzesił w parafii III Zakon Franciszkański, zapisując dawnych Tercjarzy i nowych z parafii do Kongregacji III Zakonu św. O. Franciszka. Ks. Dionizy Urodził się 8 kwietnia 1875 r. w Warszawie.Wstąpił do Seminarium w 1893 w Warszawie, w 1895 przeniósł się do Seminarium w Sandomierzu, 23 marca 1901 przyjął święcenia kapłańskie. Zmarł 20 grudnia 1942 roku w Krynkach w czasie epidemii tyfusu plamistego.
ks. Józef Trybulski- proboszcz
od 1918 roku do 1925 roku (7 lat). Urodził się 29 lutego 1872 r. w Gowarczowie. W latach 1889-1894 alumn Seminarium w Sandomierzu, wyświęcony 2 września 1894 r.W Wiązownicy był proboszczem i tutaj kontynuował rozpoczęte prace budowlane przy rozbudowie świątyni, spłacił długi zaciągnięte w fabryce za materiały na kościół, wykończył ołtarze boczne, ułożył posadzkę z czeskiej terakoty, pomalował wnętrze.Zmarł 10 grudnia w Domu Księży Emerytów w Sandomierzu w parafii św. Pawła.
ks. Władysław Kłosiński- administrator
od 1912 roku do 1918 roku (6 lat). Urodził się 2 czerwca 1855 we wsi Czażów, parafia Waśniów. Wstąpił do seminarium w Sandomierzu w 1871, wyświęcony 9 czerwca 1878. W Wiązownicy od 1912. Rozpoczął prace zmierzające do powiększenia kościoła zlecił opracowanie projektu rozbudowy architektowi Zygmuntowi Słomińskiemu z Radomia.W latach 1914-1916 ks. Kłosiński ten kościół prawie pod kulami przebudował i powiększył. Powiększył kościół o dwie boczne kaplice św. Barbary i św. Michała i o prezbiterium. Wydał broszurę w 1913 roku pt. Pamiątka od ks. Proboszcza z Wiązownicy- umieścił krótką historię Wiązownicy, oraz dwie pieśni. Zakupił też nową ambonę w kształcie łodzi. Zmarł 3 kwietnia 1918 r. w Krakowie.
ks. Feliks Latalski- administrator
od 1902 roku do 1912 roku (10 lat). Urodził się 15 sierpnia 1860 r. w Bodzentynie diecezja Kielecka.Wstąpił do Seminarium w Sandomierzu w 1879, przyjął święcenia kapłańskie 13 lipca 1884 w Sandomierzu.W Wiązownicy był administratorem, zmarł 19 grudnia 1942 roku w Kielcach i tam pochowany.
ks. Karol Kaczmarski- proboszcz
od 1892 roku do 1902 roku (10 lat). Urodził się 19 października 1843 r. w Bartłomiejowicach, parafia Wąwolnica, Diecezja Lubelska. W w 1867 wstąpił do Seminarium w Sandomierzu a w 1873 r. przyjął święcenia kapłańskie. Zmarł 19 lutego 1902 r. w Wiązownicy, pochowany na III cmentarzu , znajduje się jeszcze Jego grobowiec..
ks. Saturnin Kaczorowski- administrator
od 1885 roku do 1892 roku (7 lat) Przez ten czas był administratorem parafii.Urodził się 27 czerwca 1828 r. we wsi Księżnice parafia Brwinów Archidiecezja Warszawska.Wstąpił do zakonu OO Dominikanów w Lublinie.Przyjął święcenia kapłańskie 18 września 1852 r.W 1860 roku przechodzi do diecezji Sandomierskiej. Zmarł 25 sierpnia 1892 w Wiązownicy i tu pochowany na III cmentarzu, znajduje się tutaj jeszcze Jego grobowiec .
ks. Antoni Batkowski- administrator
od 1884 roku do 1885 roku (1 rok). Przez ten rok był administratorem tej parafii. Urodził sie 15 lipca 1838 r.w Warszawie. W 1857 wstąpił do Seminarium Księży Misjonarzy w Warszawie. A w 1859 przeniósł się do Diecezji Sandomierskiej. Wyświęcony 21 lipca 1861. Zmarł 13 stycznia 1897 r. w Zakrzowie i tam pochowany.
ks. Franciszek Brzozowski- administrator
od 1882 roku do 1884 roku (2 lata). Przez te dwa lata był administratorem tej parafii. Urodził się 3 kwietnia 1821 r. w Staszowie. W 1840 roku wstąpił do Seminarium w Sandomierzu. W 1845 2 marca przyjął święcenia kapłańskie. Zmarł w Ciepielowie 15 maja 1897.
ks. Józef Kędzierski- administrator
od 1876 roku do 1882 roku (6 lat). Urodził się 4 marca 1838 r. we wsi Pradła w powiecie Olkuskim.Alumn WSD w Sandomierzu w latach 1854-1859. Wyświęcony 10 marca 1861 r. w Sandomierzu. Pełnił rożne funkcje. Zmarł 3 stycznia 1895 r. w Opocznie.
ks. Wojciech Wciślik- proboszcz
od 1850 roku do 1876 roku (26 lat) - pełnił funkcje wicedziekana w latach 1860 do 1866, a następnie był dziekanem przez parę miesięcy od 1866 do 1867, w tym roku zlikwidowano dekanat Staszów i przyłączono do sandomierskiego dekanatu. Wybudował dzwonnicę przy kościele.
ks. Piotr Choroszczyński- proboszcz
od 1844 roku do 1850 roku (6 lat). Urodził się 20 czerwca 1814 r. w Iłży.W 1833 r. wstąpił do WSD w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął 15 lipca 1837 r. Wybudował nową plebanię w Wiązownicy w 1847 roku i w Strzegomiu. Uczestnik powstania styczniowego 1863. Zmarł 17 sierpnia 1887 w Radoszycach.
Ks. Ignacy Dzisiewski- zastępował proboszcza
Od 1843 do 1844 w tym czasie był wikariuszem zaraz po święceniach kapłańskich które przyjął 30 lipca 1843 r. w Warszawie.,, choć studiował w WSD w Sandomierzu. Był wikariuszem od 1843-do 1847 w Wiązownicy. Cichy , łagodny, przykładny , oddany malarstwu. W czasie jego obecności w parafii [- wakat- probostwa ] ukończono budowę nowego kościoła, który został konsekrowany w dniu 29.09.1844r. przez Bp. Józefa Joachima Goldtmana. Uczestnik powstania. W 1864 r. aresztowany przez władze carskie gdyż z uporu nie włożył na siebie komży gdy czytał manifest carski. Zmarł 11 grudnia 1866 w Malicach.
ks. Jan Teodor Janicki- proboszcz
od 1809 roku do 1843 roku.[34 lat] proboszcz Wiązownicy z Filią w Strzegomiu. Urodził się 21 lutego 1768 r. w Korytnicy koło Chęcin. W latach 1789 -1792 był studentem Akademii Krakowskiej i Seminarium Duchownego w Krakowie. Przyjął święcenia kapłańskie 22 grudnia 1792. Za jego czasu w 1820 roku spalił się kościół w skutek uderzenia pioruna. Nabożeństwa odprawiano w tymczasowej szopie zmarł 28 stycznia 1843 w Strzegomiu. Żył 75 lat, w kapłaństwie 51.
ks. Antoni Sobczyński
Był proboszczem w Wiązownicy i filii w Strzegomiu od roku 1783 do 1807. Wychowanek Akademii Krakowskiej na kapłana został wyświęcony 1767roku. Wprowadzony na plebana Wiązownicy 29.09.1783 r. Kanonik sandomierski, doktor filozofii. W roku 1787 wraz z ks. bp Wojciechem Boxą Radoszewskim witał króla Stanisława Augusta w Kurozwękach. Zmarł 1808
ks. Józef Wysokiński
Proboszcz w Wiązownicy i filii w Strzegomiu od roku 1748 do 1783. Urodzony 1718 r. Został proboszczem mając 30 lat, kształcony w seminarium Łowickim , a jak wspomina dokument wizytacji z 1764 ”więcej przebywał przy kościele w Strzegomiu niż w Wiązownicy. W 1764 wikariuszem był ks. Wojciech Stolarski-przebywał przy kościele w Wiązownicy. A organistą był Franciszek Sokołowski od roku 1747, w roku 1764 miał już 73 lata.
ks. Franciszek Wysokiński
Proboszcz od roku 1741 do 1748 w Wiązownicy i Strzegomiu. Wyświęcony przez bp. Macieja Sołtyka w roku 1738, przydzielony do parafii wiązownickiej przez bp. krakowskiego J.A. Lipskiego. Wspomina o nim dokument wizytacyjny z 1748 roku. Wizytację kościoła parafialnego przeprowadził archidiakon sandomierski , kanonik krakowski i chełmski ks. Andrzej Potocki 19 stycznia 1748 roku. Wspomina że wikariuszem w 1748 był ks. Wojciech Stolarski, kształcony przez okres dwóch lat w seminarium Stradomskim w Krakowie .
ks. Michał Tymiński
Proboszcz od roku 1726 do 1741 w Wiązownicy i filii Strzegom. Jest wymieniany w dokumencie wizytacji z roku 1736. Miał dwóch wikariuszy, a jednym z nich był ks. Jacek Piechocki , jak podawały dokumenty wizytacyjne do spowiedzi wielkanocnej przystąpiło 1600 osób. Wikariuszem w 1728 był. Ks. Cyprian Kamieński pochodzący z Bogorii.
ks. Sebastyan z Dębicy Dębicki
proboszcz w Wiązownicy i Strzegomiu od początku roku 1706 do 1726. W 1715- ks. proboszcz Sebastian Dębicki skarży pod sąd królewski Jakuba Słowikowskiego za nocny napad na plebanię w Wiązownicy.
ks. Jan Kalisz
Proboszcz od roku 1703 do 1705 w Wiązownicy i Strzegomiu, kanonik sandomierski.
ks. Józef Bartłomiej Sulikowski
Proboszcz od roku 1700 do 1703 w Wiązownicy i Strzegomiu. Dziekan Połaniecki.
ks. Jan Kurowski
Proboszcz w Wiązownicy od roku 1681 lub od 1682- do 1700 r., był proboszczem kościoła parafialnego w Wiązownicy i filii w Strzegomiu, kanonik sandomierski. Został wymieniony w dokumentach wizytacyjnych z roku 1694, bardzo źle oceniany przez władze duchowne. Wikariuszem w roku 1684 był ks. Jakub Rudnicki. A wikariuszem w 1694 był Jakub Chamerski. Organistą był Jan Zimnicki od roku 1690.
ks. Jan Chrzanowski
Proboszcz w Wiązownicy od roku 1673
ks. Aleksander Rychliński
Proboszcz w Wiązownicy i Strzegomiu od roku 1665. Pokrył kościół nowym gontem kościół w Wiązownicy Małej około 1667 roku.
ks. Paweł Złomański
Proboszcz w Wiązownicy i Strzegomiu od roku 1660 do 1665. Urodził się w Tursku Małym. Kanonik sandomierski. Był podkustoszym sekretarzem kapituły.
Ks. Paweł Falkowski
Proboszcz 1646-1659- Wiązownicy i Strzegomia Herbu Doliwa –kanonik sandomierski, vice prepozyt i vice prokurator kapituły sandomierskiej, wymieniony w dokumentach wizytacyjnych z roku 1646.
ks. Andrzej Franciszek Pegowski
Proboszcz od roku 1641 do 1646 w Wiązownicy i Strzegomiu, kanonik sandomierski Herbu Sulima, Archidiakon krakowski, oficjał sandomierski , kanonik chełmski.
ks. Jakub Wesołowski
Pleban Wiązownicki i Strzegomski od roku 1620-1641, zmarł 1644
ks. Krzysztof Marciszewski
Pleban od roku 1608. Dokumenty z wizytacji 1617 opisują stan kościoła, jego urządzeń takich jak cyborium, chrzcielnicy sreber i świętego sprzętu, ksiąg kościelnych i posagu. Wizytację przeprowadził w 1617 oficjał radomski Wojciech Gniewosz. Wikariuszem w parafii był wtedy ks. Walenty Rokicki. Za tego proboszcza 20.12.1609 ks. Bp. Piotr Tylicki dołączył Strzegom jako filię do kościoła Wiązownickiego.
ks. Tomasz Starorzebski
Pleban od roku 1589 do 1602. Dalej Brak danych.
ks. Stanisław z Bodzentyna
Pleban od roku 1525 do 1529. Wizytacja kanoniczna przeprowadzona w roku 1529 kościoła parafialnego w Wiązownicy który należał do diecezji krakowskiej, mówi o dochodach plebana. Badanie dochodów dokonał pronotariusz apostolski kapituły kościoła katedralnego katedry krakowskiej ks. kan. Notariusz Maciej Podgórski.
ks. J. Robocicz herbu Pierścień
Pleban od roku 1440. Wspomina o nim ks. Kan Jan Długosz kanonik sandomierski : w przeprowadzonej wizytacji w 1442 roku. W „Liber Beneficjorum Dioecesis Cracoviensis” w tomie II str. 325 opisuje parafię wiązownicką, obejmującą parafialny kościół nad którym nadzór należy do Króla polskiego.
Wiązownica 95
28-200 Staszów

(+48) 15 8666104 parafiawiazownica@gmail.com

Msze święte

Niedziela i Święta

7:00, 10:00, 12:00, 16:00

8:30 (Czajków Północny)

14:30 (Smerdyna)

Dni powszednie

16:00

Papież Franciszek

Modlitwa do św. Michała

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy! A Ty wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Konto bankowe parafii

Bank Spółdzielczy w Staszowie

27 9431 0005 2001 0020 6066 0001

z dopiskiem
Darowizna na cele kultu religijnego