Ogloszenia duszpasterskie 22 marca 2020

1.

Ogłoszenia duszpasterskie 29 marca 2020

1. Przeżywamy piątą Niedzielę Wielkiego Postu, która już przybliża nas bezpośrednio do Wielkich Tajemnic Zbawczych. Tradycyjnie możemy zasłaniać krzyże, co ma nas uwrażliwić na dar spoglądania z wiarą na Wzgórze Golgoty, gdzie na krzyżu Jezus Chrystus odkupił człowieka. Jest to czas uzmysłowienia sobie na nowo znaku wskrzeszenia Łazarza, który był przyjacielem Chrystusa. Czy my żyjemy w kulturze życia i zmartwychwstania, czy w kulturze śmierci? Te i inne tego typu pytania można stawiać sobie w tym czasie kończącego się już Wielkiego Postu.

2. W związku z nadzwyczajną sytuacją mamy możliwość skorzystania z dyspensy od fizycznego uczestniczenia we Mszy Świętej, ale przy tym obowiązuje nas uczestniczenie duchowe – przez transmisje - we Mszy Świętej. Liczba uczestników nabożeństw została zmniejszona do 5 osób, oprócz posługujących. W zarządzeniach diecezjalnych poinformowano nas aby w tym czasie nie było odwiedzin chorych.

Katechezy dla dzieci i młodzieży odbywają się w formie internetowej.

Od poniedziałku, 23 marca od godziny 9.00, na stronie naszej diecezji (diecezjasandomierska.pl) oraz na kanale YouTube  ukazywać się będą regularnie dwie propozycje katechez w następującym porządku:

• w poniedziałki i środy: dla młodzieży szkół średnich,

• we wtorki i piątki: dla dzieci starszych i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy V-VIII)

• w czwartki i soboty: dla dzieci młodszych (przedszkole – IV klasa)

Rekolekcje diecezjalne będą się odbywać przez internet.

Rekolekcje będą transmitowane na kanale YouTube Diecezji Sandomierskiej oraz na Facebooku.

Rekolekcje dla dorosłych

Niedziela, 29 marca, godz. 18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek, 30 marca, godz.18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Wtorek, 31 marca, godz. 18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Środa, 1 kwietnia, godz. 18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Rekolekcje będą transmitowane z kościoła parafialnego w Gorzycach, nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Zbigniew Kargul i ks. Mariusz Kozłowski.

Plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży

Środa, 1 kwietnia

godz. 9.00 – Rekolekcje dla dzieci
    godz. 11.00 – Rekolekcje dla młodzieży

Czwartek, 2 kwietnia

godz. 9.00 –  Rekolekcje dla dzieci
    godz.11.00 –  Rekolekcje dla młodzieży

Piątek, 3 kwietnia

godz. 9.00 – Rekolekcje dla dzieci
    godz.11.00 –  Rekolekcje dla młodzieży

Rekolekcje będą transmitowane z kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu-Serbinowie, Nauki rekolekcyjne dla młodzieży poprowadzi ks. Jan Kania, zaś dla dzieci ks. Krystian Kusztyb.

1. Mimo ograniczeń co do uczestniczenia w nabożeństwach, one będą się odbywały w naszej świątyni. Postaramy się także o dekorację, stąd można składać ofiarę na kwiaty do grobu. Aktualne jest konto parafii umieszczane na stronie internetowej: Bank Spółdzielczy Staszów nr 27 9431 0005 2001 0020 6066 0001

5. Wczoraj niestety nikt nie przybył, aby pomóc posprzątać świątynię. W sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian ze Smerdyny o pomoc w sprzątaniu świątyni.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Niedzieli przywoływana jest w kilku artykułach postać Świętego Jana Pawła II pod kątem, czy pamiętamy czego On nas uczył? Opróćz innych ciekawych treści zaprezentowane są poszczególne diecezje, które mają swoje strony w czasopiśmie. Zapraszamy do lektury.

1. Ogłoszenia i intencje umieszczane są także na stronie internetowej parafiawiazownica.pl.

2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Sebastian Gradzik z Wagnerówki i Aleksandra Rogala z Wiązownicy Dużej, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zobowiązany jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.

3. Kurs przedmałżeński został zawieszony.

1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

882599422 parafiawiazownica@gmail.com