Ogloszenia duszpasterskie 2 marca 2014

1. Dzisiaj 2 marca 2014  niedziela miesięcznej adoracji Najświętszego Sakramentu
    2. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień modlitw o trzeźwość narodu- trwa  2 do 8 marca. Dzisiaj o godzinie 16.00 będzie nabożeństwo o trzeźwość w  naszych rodzinach i ekspiacyjne za grzechy pijaństwa w naszych wspólnotach .
    3. Dzisiaj  2 . III. spotkanie z II klasami komunijnymi i rozdanie świec do I komunii świętej, w następną niedzielę spotkanie  z III klasami gimnazjalnymi.
    4. Dzisiaj o godz. 16.00 – rozpoczynamy Kurs przedmałżeński. Zapraszamy młodzież - pary  i  pojedyncze osoby.
    5. W tym tygodniu rozpoczynamy Wielki Post- w Środę popielcową obrzęd  posypania głów popiołem. Przypominamy że w środę popielcowa obowiązuje post ścisły – czyli 3 posiłki w ciągu dnia - obowiązuje osoby w  wieku od 18 do 60 roku życia
  1.  Dla pozostałych osób  post jakościowy- czyli powstrzymanie się od spożycia mięsa. Msze święte w Wiązownicy godz. 16.00 Czajków Smerdyna godzina 18.00. Taca z tego dnia  jest przeznaczona na CARITAS Diecezji Sandomierskiej- jałmużna wielkopostna.
  1. Środa popielcowa rozpoczyna kwartalne dni Modlitw o Ducha Pokuty.
  1. W tym tygodniu pierwszy  czwartek i Piątek miesiąca.- Spowiedź przed msza świętą.
  1. W tym tygodniu  pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek w Wiązownicy o godzinie 16.00 w Czajkowie Smerdynie o godz. 18.00. Przypominamy młodzieży gimnazjalnej o uczestnictwie w nabożeństwach Drogi Krzyżowej –.
  1. W najbliższą niedzielę 9 marca nabożeństwo Gorzkich Żali  z kazaniem pasyjnym o godz. 12.00
  2. Do nabycia prasa katolicka tygodnik niedziela
  3. W sobote zapraszamy strażaków z OSP, właścicieli grobów z pierwszego sektora którzy mają groby z 50 metrów od zwałów śmieci złożonych pod murem na cmentarzu- do pomocy.Cmentarz jest miejscem poświęconym i nie powinno na nim być zwałów śmieci. Rozpoczynamy sprzątanie cmentarza na początku Wielkiego Postu, staramy się zmienić nasze nawyki i podejście do tego miejsca- jakim jest cmentarz parafialny. Usuwanie zwałów smieci wzdłuż muru za placem cmentarza. Sprawa bardzo pilna
  1. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Czajkowa Płd   Bóg zapłać zapraszamy następne rodziny z Woli Wiśniowskiej.

1. Do nabycia prasa katolicka tygodnik niedziela: