Ogloszenia duszpasterskie 23 lutego 2014

  

23 lutego 2014

VII niedziela zwykła w ciągu roku  

Ogłoszenia duszpasterskie

1..      Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy: Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych w naszej parafii, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.
  1. Dzisiaj 23 luty 2014 spotkanie z I klasami gimnazjalnymi i z rodzicami godz. 10.00 w ramach przygotowania trzyletniego do Sakramentu Bierzmowania.
  2. Spotkanie III klas gimnazjalnych i z rodzicami ,oraz z II klasy szkoły podstawowej – dzieci komunijnych i rodziców- rozdanie świec do pierwszej komunii św.  – spotkanie będzie 27 lutego w Czwartek o godzinie 16.30. Po mszy świętej spotkania formacyjne dla poszczególnych grup, to spotkanie w ramach przygotowania do kanonizacji  bł. JP II i Bł. Jana XXII. Przynosimy znicze.
  3. Zapraszamy delegacje z poszczególnych Miejscowości na czele z sołtysami miejscowości : Bukowa, WK, WD, oraz młodzież III gimnazjalnych II podstawówki do zaświecenia zniczy- na znak gotowości danych miejscowości, włączenia się w przygotowanie  na kanonizacje bł. JPII  :W tym dniu : Msza , kazanie , nabożeństwo i procesja do pomnika JP II.
  4.  Następne miejscowości zapala znicz w następnym miesiącu 27 marca. Czekaja nas również rekolekcje z relikwiami bł. JPII. Które będzie prowadził ks. Wiesław Surma.
  5. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W Wiązownicy msza o godz. 16.00 w Czajkowie i Smerdynie godz. 18.00 z nabożeństwem .
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w Wiązownicy.  Serdeczne Bóg zapłać. Prosimy z kolejki następne rodziny.
  7. Do nabycia prasa katolicka – tygodnik niedziela.
  8. Spotkania ministrantów : Wiązownica Piątek  godz. 16.00, Smerdyna – sobota godzina 13.00, Czajków godz. 14.00.
  9. KURS Przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się już w następną niedzielę 2 marca o godzinie 16.00- ta informacja jest skierowana do osób które pragną w tym roku lub przyszłym zawrzeć sakramentalny związek małżeński. Ukończenie Kursu Przedmałżeńskiego- to otrzymanie świadectwa, które zostanie w sposób uroczyście  wręczone w Wielki Czwartek  - ten dokument   jest wymagany do  zawarcia małżeństwa katolickiego.
  10. Następna niedziela adoracyjna 2 marca 2014– spotkanie z II klasami szkoły podstawowej i z rodzicami o godz. 10.00.

  

  

  

  

Wiązownica 95
28-200 Staszów

882599422 parafiawiazownica@gmail.com

Msze święte

Niedziela i Święta

7:00, 10:00, 12:00, 16:00

8:30 (Czajków Północny)

14:30 (Smerdyna)

Dni powszednie

16:00

Papież Franciszek

Modlitwa do św. Michała

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź nam obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy! A Ty wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne złe duchy, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, Mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Konto bankowe parafii

Bank Spółdzielczy w Staszowie

27 9431 0005 2001 0020 6066 0001

z dopiskiem
Darowizna na cele kultu religijnego