Ogloszenia duszpasterskie 31 maja 2020

2.

Ogłoszenia 31 maja 2020

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Przeżywamy kończący się liturgicznie czas Wielkanocy Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Obecność Trzeciej Osoby Bożej jest szczególnie dostrzegalna w modlitwie. Gdy nie potrafimy się modlić, sam Duch Święty uzupełnia naszą postawę chrześcijańską. Troska o swoje i innych zbawienie naznaczona jest Obecnym Duchem Siedmiorakich Darów, od mądrości do bojaźni Bożej. Oby ta świadomość wzrastała w nas. Od jutrzejszego dnia wchodzimy w tak zwany liturgicznie okres zwykły.

2. W związku ze zniesieniem limitu wiernych w kościołach, biskup ordynariusz dekretem odwołuje dyspensę zwalniającą dotychczas z fizycznego uczestniczenia we Mszach niedzielnych. Dyspensę mają jedynie osoby w podeszłym wieku, mające objawy infekcji, przebywające na kwarantannie i te, które z innych powodów są szczególnie podatne na zakażenie, bądź obawiając się tego, unikają przebywania w miejscach publicznych. Ta dyspensa będzie obowiązywała do końca czerwca. Mamy więc obowiązek uczestniczenia we Mszach niedzielnych i w święta nakazane. Tekst znajduje się pod linkiem: https://diecezjasandomierska.pl/wp-content/uploads/2020/05/Dekret-o-obowiązku-uczestnictwa-we-Mszy-św..pdf

3. Jutro rozpoczyna się miesiąc czerwiec, który jest poświęcony szczególnie kultowi Serca Jezusowego.

4. Dziękujemy za pomoc w ubiegły piątek w sporzątaniu świątyni przez Jadwigę Rak, Barbarę Sieńkowską, Jolantę Kowal, Alinę Maj, Wiesławę Dubiel i ofiarę 50 złotych na środki czystości. W piątek na godzinę 16.30 zapraszamy kolejnych mieszkańców Smerdyny, aby pomóc w sprzątnięciu naszego kościoła.

5. Zapraszamy do nabywania i czytania tygodnika Niedziela, poświęconemu w znacznym stopniu tajemnicy powołania kapłańskiego. Można przeczytać także min. o kościele cystersów w Jędrzejowie, o miejscach naznaczonych obecnością Jana Pawła II w naszej diecezji i wiele innych treści. Zapraszamy do lektury.

6. Zapraszamy również Koła Żywego Różańca do nabywania miesięcznika Różaniec, wydanie czerwcowe. Tematem dziewięciu artykułów jest Serce Jezusa, jako źródło pociechy, Kilka artykułów następnych dotyczy formacji różańcowej. Jest wiele artukułów dotyczących wiary i życia. W następną niedzielę zapraszam na spotkanie po sumie należących do Kół Żywego Różańca, do świątyni parafialnej.

7. W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała proszę o ustalenie kolejnych rodzin z Wiązownicy Dużej i ze Smerdyny, które przygotują ołtarze na procesję, która najprawdopodbniej odbędzie się na placu kościelnym.

8. Zachęcamy dzieci i młodzież do korzystania z katechez obecnych na stronie https://diecezjasandomierska.pl.

9. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić Karol Adamczyk ze Strzyżowic i Sylwia Karolina Gajek z Wiązownicy Dużej, zapowiedź druga.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a szczególnie wszystkim mamom życzymy wielu łask Bożych.

Poniedziałek 1 czerwca 2020 Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła

15.30

Śp. Gabriela Prusia (31 rocz. śm.)

Int. zam.przez syna Adama

Śp. Annę, Annę, Tadeusza Macias

Wtorek 2 czerwca 2020

Dziękczynna w pierwsze urodziny Igora

Śp. Sewerynę Dziedzic

Int. zam. przez uczest. pogrzebu

16.00

Śp. Stanisławę Maruszak (18 rocz. śm.), Mariana, Franciszka, Stanisława, Eugeniusza Maruszak

Środa 3 czerwca 2020

Śp. Waldemara Maciąga

Int. zam. przez uczest. pogrzebu

Śp. Marię Koselak

Int. zam. przez syna Adama z rodziną

Czwartek 4.06.2020 Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Śp. Marię Koselak

Int. zam. przez uczaet. pogrzebu

Śp. Mariana Dubiel

Śp. Alfredę Sierant

Int. zam. przez syna

Śp. Krystynę Głowacką

Int. zam. przez Koło Żywego Różańca z Wiązownicy

Śp. Jana, Czesława, Stanisławę, Franciszka Brzszcz

W Czajkowie

Piątek 5 czerwca 2020

Śp. Marię Koselak

Int. zam. przez córkę Elżbietę z rodziną

16.00

Śp. Franciszka Stępnia (1 rocz. sm.)

Int. zam. przez syna Marka z rodizną

Śp. Janinę, Tadeusza Bąk

W Czajkowie; Int. zam. przez wnuszka Łukasza z rodziną

Sobota 6 czerwca 2020

O Boże Błogosławieństwo w 50 rocznicę ślubu Henryka i Teresy Sosnowskich

16.00

Śp. Krzysztofa Jońcę (4 rocz. śm.)

Int. zam. przez rodziców rodzeńśtwa, żony i córek

Śp. Marię, Jana, Wiesława, Zdzisława, Henryka Kwiatkowskich

Int. zam. przez Elzbietę Grygiel

Śp. Janinę Bąk

W Czajkowie; Int. zam. przez Koło Żywego Różańca Zuzanny Góral

Niedziela Trójcy Przenajświętszej 7 czerwca 2020

7.00

Śp. Cecylię, Jerzego, Franciszka Irek

Int. zam. przez Wandę z rodziną

8.30

W Smerdynie;

8.30

Śp. Stanisława, Michalinę (50 rocz. śm.) Podyma, Tadeusza, Bronisławę, Jana Korycińskich

W Czajkowie;

10.00

Śp. Wiesława Peć (19 rocz. śm.)

Int. zam. przez Bolesławę

12.00