Ogloszenia duszpasterskie 29 marca 2020

Ogłoszenia duszpasterskie 29 marca 2020

(telefon na prafię - 882 599 422)

1. Przeżywamy piątą Niedzielę Wielkiego Postu, która już przybliża nas bezpośrednio do Wielkich Tajemnic Zbawczych. Tradycyjnie możemy zasłaniać krzyże, co ma nas uwrażliwić na dar spoglądania z wiarą na Wzgórze Golgoty, gdzie na krzyżu Jezus Chrystus odkupił człowieka. Jest to czas uzmysłowienia sobie na nowo znaku wskrzeszenia Łazarza, który był przyjacielem Chrystusa. Czy my żyjemy w kulturze życia i zmartwychwstania, czy w kulturze śmierci? Te i inne tego typu pytania można stawiać sobie w tym czasie kończącego się już Wielkiego Postu.

2. W związku z nadzwyczajną sytuacją mamy możliwość skorzystania z dyspensy od fizycznego uczestniczenia we Mszy Świętej, ale przy tym obowiązuje nas uczestniczenie duchowe – przez transmisje - we Mszy Świętej. Liczba uczestników nabożeństw została zmniejszona do 5 osób, oprócz posługujących. W zarządzeniach diecezjalnych poinformowano nas aby w tym czasie nie było odwiedzin chorych.

Katechezy dla dzieci i młodzieży odbywają się w formie internetowej.

Od poniedziałku, 23 marca od godziny 9.00, na stronie naszej diecezji (diecezjasandomierska.pl) oraz na kanale YouTube  ukazywać się będą regularnie dwie propozycje katechez w następującym porządku:

• w poniedziałki i środy: dla młodzieży szkół średnich,

• we wtorki i piątki: dla dzieci starszych i młodzieży ze szkół podstawowych (klasy V-VIII)

• w czwartki i soboty: dla dzieci młodszych (przedszkole – IV klasa)

Rekolekcje diecezjalne będą się odbywać przez internet.

Rekolekcje będą transmitowane na kanale YouTube Diecezji Sandomierskiej oraz na Facebooku.

Rekolekcje dla dorosłych

Niedziela, 29 marca, godz. 18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Poniedziałek, 30 marca, godz.18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Wtorek, 31 marca, godz. 18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Środa, 1 kwietnia, godz. 18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Rekolekcje będą transmitowane z kościoła parafialnego w Gorzycach, nauki rekolekcyjne poprowadzi ks. Zbigniew Kargul i ks. Mariusz Kozłowski.

Plan rekolekcji dla dzieci i młodzieży

Środa, 1 kwietnia

godz. 9.00 – Rekolekcje dla dzieci
godz. 11.00 – Rekolekcje dla młodzieży

Czwartek, 2 kwietnia

godz. 9.00 –  Rekolekcje dla dzieci
godz.11.00 –  Rekolekcje dla młodzieży

Piątek, 3 kwietnia

godz. 9.00 – Rekolekcje dla dzieci
godz.11.00 –  Rekolekcje dla młodzieży

Rekolekcje będą transmitowane z kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Tarnobrzegu-Serbinowie, Nauki rekolekcyjne dla młodzieży poprowadzi ks. Jan Kania, zaś dla dzieci ks. Krystian Kusztyb.

1. Mimo ograniczeń co do uczestniczenia w nabożeństwach, one będą się odbywały w naszej świątyni. Postaramy się także o dekorację, stąd można składać ofiarę na kwiaty do grobu. Aktualne jest konto parafii umieszczane na stronie internetowej: Bank Spółdzielczy Staszów nr 27 9431 0005 2001 0020 6066 0001

5. Wczoraj niestety nikt nie przybył, aby pomóc posprzątać świątynię. W sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian ze Smerdyny o pomoc w sprzątaniu świątyni.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W bieżącym numerze Niedzieli przywoływana jest w kilku artykułach postać Świętego Jana Pawła II pod kątem, czy pamiętamy czego On nas uczył? Opróćz innych ciekawych treści zaprezentowane są poszczególne diecezje, które mają swoje strony w czasopiśmie. Zapraszamy do lektury.

1. Ogłoszenia i intencje umieszczane są także na stronie internetowej parafiawiazownica.pl.

2. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Sebastian Gradzik z Wagnerówki i Aleksandra Rogala z Wiązownicy Dużej, zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zobowiązany jest o powiadomienie kancelarii parafialnej.

3. Kurs przedmałżeński został zawieszony.

1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.