Ogloszenia duszpasterskie 28 lutego 2021

Ogłoszenia Parafialne 28 lutego 2021

1. Przeżywamy drugą Niedzielę Wielkiego Postu 2021 roku Pańskiego. Jest to niedziela ad gentes, czyli naszą modlitwę i myślenie kierujemy w stronę popierania i wspomagania sfery misyjnej Kościoła. Można po Mszy św. wesprzeć ofiarą do puszki dzieła misyjne. W Ewangelii doświadczamy tajemnicy światła, czyli przeniesieni Na Górze Tabor, jesteśmy także świadkami mistycyzmu Osoby Jezusa Chrystusa. Jest to silne oparcie dla człowieka poważnie traktującego Wielki Post.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 16.30 ( w Smerdynie o 17.00 i w Czajkowie o 18.00). W pierwszą sobotę zapraszamy na rozważania różańcowe na 16.30. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę po sumie.

3. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, którą będziemy przeżywać w duchu adoracji.

4. Serdeczne Bóg zapłać za pomoc w przygotowaniu świątyni na niedzielę przez Justynę Brzyszcz, Małgorzatę Grosicką, Henryka Hutryka, Mariusza Gaweł, Małgorzatę Grzybowską, Martynę Siuda, Danutę i Patrycję Maj i ofiarę na środki czystości 80 zł. Prosimy o pomoc w sprzątnięciu świątyni w sobotę na godz. 9.00 mieszkańców Czajkowa Południowego (od szkoły). Wydaje się przy tzw. normalnym sprzątaniu, optymalną liczbą osób jest 5.

5. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela, gdzie znajdują się artykuły podpowiadające rodzicom, jak ustrzec dzieci przed najgorszymi zagrożeniami, także zawierające instrukcje na wielkopostną drogę, o świadectwach dotyczących św. Jana Pawła II, o radzeniu sobie w życiu po covidzie, jak i wiele innych artykułów również z naszej diecezji. Zapraszamy do lektury.

6. Przeżywamy rok poświęcony Św. Józefowi. Można prywatnie organizować pielgrzymki do świątyń pod wezwaniem Św. Józefa, które w tym roku cieszą się przywilejem uzyskania odpustu. W naszym dekanacie kościół pod tym wezwaniem znajduje się w Chodkowie. 10 marca po Mszy wieczorowej rozpoczniemy nowennę ku czci Św. Józefa.

7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Sandomierskiej wraz z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na najładniejszą palmę. Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach: parafie/szkoły, wspólnoty parafialne, osoby indywidualne. Pracę przesyłamy na adres mail ksm.sandomierz@gmail.com w formie zdjęcia z opisem lub filmu przedstawiającego wykonaną palmę.Termin wysłania prac – 24.03.2021 r.

8. Co roku o tej porze, młodzież ostatniej klasy szkół średnich pielgrzymowała na Jasną Górę, aby przed cudowną ikoną Czarnej Madonny modlić się o pomyślne zdanie egzaminu maturalnego.

Pandemia uniemożliwia niestety pielgrzymkę w takiej formie dlatego Biskup Ordynariusz razem z Kapłanami odpowiedzialnymi za duszpasterstwo młodzieży w Diecezji Sandomierskiej, zaprasza młodzież na rejonowe Msze św. w intencji matury i wyboru drogi życiowej.

Odbędą się one w następującym porządku:
22 marca – Sandomierz – Katedra;
23 marca – Stalowa Wola – Parafia pw. Matki Bożej Różańcowej;
24 marca – Ostrowiec Świętokrzyski – Parafia pw. Matki Odkupiciela;
25 marca – Tarnobrzeg – Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy;
26 marca – Janów Lubelski – Parafia pw. Świętego Jana Chrzciciela.

27 marca Biskup Ordynariusz odprawi Mszę Świętą w intencji maturzystów Diecezji Sandomierskiej w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, w której będą uczestniczyć przedstawiciele młodzieży maturalnej naszej diecezji.

1. Wszystkim życzymy dobrego przeżywania niedzieli.

Niedziela 28 lutego 2021 Druga Niedziela Wielkiego Postu

7.00

O Boże Błogosławieństwo dla Władysława i Kazimiery Machowskich w 70 rocz. Zawarcia sakramentu małżeństwa

Śp. Zbigniewa Machowskiego

Śp. Janinę, Tadeusza Bąków, zm. z rodz. Rogalów

W Czajkowie; Int. zam. przez Elżbietę Śledź z rodziną

Śp. Stanisławę Dywan (11 rocz. śm.), Michała, Jana, Józefę, Wacława Dywan

W Smerdynie; Int. zam. przez Mariannę Kwiatkowską

10.00

Śp. Zofię (9 rocz. śm.), Leona Koziarz

Int. zam. przez dzieci

Za parafian

Suma parafialna

12.00

Śp. Janinę, Stanisławę, Józefa Stawiarzów, Marię, Karola Wojciechowskich, zm. z rodziny Stawiarzów i Szymańskich

Śp. Mirosłąwa, Jana, Zdzisława, Teresę, Janusza Cisło

Int. zam. przez Łucję Cisło

Poniedziałek 1 marca 2021

15.30

Śp. Stefana (18 rocz. śm.), Anielę, Bożenę Dywan, Jana, Marię, Wiesława, Zdzisława, Henryka Kwiatkowskich

16.00

Śp. Stanisława Dorosińskiego (17 rocz. śm.)

Int. zam. przez syna Tadeusza

Wtorek 2 marca 2021

Śp. Wacława (18 rocz. śm.), Wiesława, Józefa Kumańskich

Int. zam. przez Henryka Kumańskiego