Ogloszenia duszpasterskie 2 sierpnia 2020

Ogłoszenia 2 sierpnia 2020

1. Przeżywając 18 Niedzielę Zwykłą w kalendarzu Liturgicznym i pierwszą niedzielę w miesiącu pielgrzymkowym wsłuchujemy się w głos Jezusa Chrystusa z miejsca pustynnego. Wielkie tłumy ludzi oprócz słowa potrzebowały pożywienia. Chrystus cudownie rozmaża chleb, co jest zapowiedzią ustanowienia Eucharystii. Łączy się to dzisiaj w naszej parafii z wydarzeniem Pierwszej Komunii Świętej. Jak każdy i każda z nas przyjmuje cud i możliwość przyjmowania Pokarmu na życie wiecze? Czyli na ile jesteśmy ludżmi Eucharystii? Trwamy przecież w przeżywaniu Kongresu Eucharystycznego w naszej diecezji. Starajmy się jak naczęściej, oczywiście tylko w stanie łaski uświęcającej, przyjmować Komunię świętą.

2. Dziękujemy za pomoc w ubiegły piątek w sporzątaniu świątyni przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych. W tym tygodniu w piątek o 16.30 prosimy o posprzątanie świątyni przez kolejnych mieszkańców Łukawicy.

3. Zapraszamy do nabywania i czytania tygodnika Niedziela w którym możemy przeczytać o zapowiedzi z Góry Tabor, o Polakach jako pielgrzymach, o polityce historycznej prezydenta, o aniołach, z naszej diecezji o pałacu w Czyżowie Szlacheckim. Zapraszamy do lektury.

4. Dzisiaj dzień Pierwszej Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci w ciągu białego tygodnia na Mszę Świętą o godzinie 16.00. Dziękujemy za dar ołtarza, którym są dwa ornaty i welon.

5. Ponieważ trzeba także nieco myśleć o cieple, gdy przyjdzie sezon grzewczy, proszę o skaładanie ofiary na opał (zakup węgla) do kościoła. Ofiarę można składać także przelewem na konto parafialne, podane na stronie diecezjalnej.

6. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić: Rafał Żokowski z Czeladzi i Ewelina Pisarska ze Smerdyny zapowiedź trzecia.

7. W związku z planowanym remontem kaplicy w Wiązownicy Małej można ofiary na ten cel składać w podpisanych kopertach na tacę lub przelewać na konto parafialne z dopiskiem na jaki cel. Numer konta parafialnego BS Staszów

27 9431 0005 2001 0020 6066 0001. Ten numer jest na stronie internetowej parafii.

8. Przypominamy w związku z obowiązującymi zasadami o zakadaniu maseczek podczas przebywania w świątyni. Służyć to ma naszemu wspólnemu bezpieczeństwu.

9. Organizujemy pod koniec sierpnia pielgrzymkę do Lichenia. Proponowana data to od 27 do 29 sierpnia. Zapisy w zakrystii.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

1. Intencje mszalne

Poniedziałek 3 sierpnia 2020

15.30

Śp. Edward Liwiński (13 rocz. śm.)

Śp. Janinę (8 rocz. śm.), Jana Jońca

Int. zam. przez dzieci

Wtorek 4 sierpnia 2020

Śp. Józefa Piórkowskiego, Honoratę, Adama Kubik i zm. z rodz. Kubik

Int. zam. przez Elżebietę Grzechnik

16.00

Śp. Bogdana Góral (18 rocz.śm)

Int. zam. przez żonę, dzieci i wnuków

Środa 5 sierpnia 2020

Śp. Henryka Maciąga

Int. zam. przez uczest. pogrzebu

16.00

Śp. Andrzeja Małka (22 rocz. śm.)

Int. zam. przez rodzeństwo

Czwartek 6 sierpnia 2020

15.30

Śp. Barbarę Jońca (10 rocz. śm.)

Int. zam. przez męża, dzieci i wnuków

Śp. Józefa (21 rocz. śm.), Wacławę, Wiesława Kumańskich

Int. zam. przez wnuków

Piątek 7 sierpnia 2020

Śp. Alfredę Kaczmarczyk

Int. zam. przez Beatę z rodziną

Śp. Edwarda (3 rocz. śm.), Henrykę, Michalinę, Karola Gaweł

18.00

Śp. Kamila Kieliszek (1 rocz. śm.), Zbigniewa, Stanisława Golonka

Sobota 8 sierpnia 2020

15.00

Chrzest Aleksandra Jando i Jakuba Miller

Śp. Mariannę, Mariana Golonka

Int. zam. przez córkę z rodziną

16.30

Śp. Zdzisława Figacz (15 rocz. sm.)

Niedziela 9 sierpnia 2020 XIX niedziela zwykła

7.00

O Boże Błogosławieństwo dla Anny i Tadeusza Dyl w 20 rocz. ślubu

Int. zam. przez dzieci

8.30

Śp. Annę Przewlekła, Krzysztofa Sławińskiego, Stanisława, Andrzeja , Stanisława Przewlekły, Bronisłąwę, Jana korycińskich

W Czajkowie; Int. zam. przez Jadwigę Fuks

10.00

Śp. Władysława Łokieć (2 rocz. śm.)

12.00

Za parafian

Suma parafialna

14.30

Śp. Katarzynę, Walentego Sierant, Katarzynę, Józefa Jońca, Jana Gułę

W Smerdynie; Int. zam. przez rodzinę

Śp. Władysława, Józefę Brzyszcz, zm. z rodz. Brzyszczów i Ozdobów

Int. zam. przez rodzinę

2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych.

882599422 parafiawiazownica@gmail.com