Ogloszenia duszpasterskie 24 pażdziernika 2021

1.

1. Przeżywamy w liturgii trzydziestą niedzielę zwykłą.

2. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni na niedzielę przez Henrykę Bąk, Halinę i Jana Pisarskich, Teresę Bąk, Beatę Wawrzkiewicz, Ryszarda Wawrzkiewicza, Krystynę Jazgarę, Małgorzatę Dyl i ofiarę na środki czystości 70 zł. W piątek po różańcu na 17.00 prosimy kolejnych parafian z Wiązownicy Kolonii o posprzątanie świątyni na niedzielę.

3. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Misyjną i wspieramy ofiarami dzieła misyjne. Każdy chrześcijanin w sumieniu włącza się w głoszenie ewangelii wszystkim narodom. W jaki sposób to czynimy, to pokazuje na ile jesteśmy ludźmi korzystającymi z działania Ducha Świętego.

4. Pamiętamy o modlitwie ofiarowanej za naszych zmarłych. Jedną z form tejże modlitwy są wypominki roczne, półroczne, kwartalne w okresie bezpośrednim Wszystkich Świętych.

5. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela w którym możemy przeczytać o wyprawach górskich Świętego Jana Pawła II, o niezbywalnych prawach katolików do zabierania głosu w sprawach ważnych, o działalności misyjnej w krajach, gdzie nie ma praktycznie pokoju, o związkach Światowej Organizacji Zdrowia z Chinami i kilka informacji z naszej diecezji.

6. Bóg zapłać za ofiary na działania w parafii. Ofiary na funkcjonowanie parafii można składać na tacę, jak również poprzez rachunek internetowy:

Bank Spółdzielczy w Staszowie 27 9431 0005 2001 0020 6066 0001, który jest wyświetlony na stronie internetowej: www.parafiawiazownica.pl.

7. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe o 16.30 w kościele parafialnym, natomiast w kaplicy w Smerdynie o 17.00 i w kaplicy w Czajkowie o 18.00.

8. Wczoraj zakończyła się dwudniowa pielgrzymka do Lichenia. Bóg zapłać za włączenie się w to wydarzenie.

9. Dzisiaj również, jak i tydzień temu zapraszamy do zainteresowania się Wspólnotą Rycerzy Kolumba. Jest to wspólnota działająca przy Kościele Katolickim przeznaczona przede wszystkim dla mężczyzn. Realizuje ona postulat potrzeby realnej aktywności panów, aby nie stał się fakt całkowitego zniewieścienia wiary. Zapraszamy wszystkich odważnych mężczyzn do należenia do tejże wspólnoty Rycerzy Kolumba. Liczymy, że w naszej parafii powstanie ta wspólnota. Potrzebujemy przynajmniej 30 odważnych, aktywnych, współczesnych szlachetnych rycerzy. W charyzmat tejże organizacji wprowadzać nas będą Rycerze Kolumba z Tarnobrzegu na spotkaniu po sumie o godz. 13.00.

10. We wtorek zapraszamy na spotkanie VIII klasę ze Smerdyny po różańcu na spotkanie przygotowujące do bierzmowania.

11. Na podobne spotkanie w środę zapraszamy VII klasę także ze Smerdyny.

12. W czwartek zapraszamy VII klasę z Czajkowa, również na godz. po różańcu św.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się Paweł Śledź ze Smerdyny i Kamila Śledź ze Szwagrowa, zapowiedź trzecia.

Wszystkim życzymy dobrego i pełnego Bożego spokoju przeżywania czasu Niedzieli. Szczególnie jubilatom i solenizantom tego dnia i bieżącego tygodnia, wiele łask Bożych i wszelkiej pomyślności.

Niedziela 24 października 2021 XXX Niedziela Zwykła; Dzień misyjny

7.00

Śp. Zdzisława (1 rocz. śm.), Wiesławę Głowackich

Int. zam. przez dzieci

8.30

Śp. Jana (15 rocz. śm.), Zofię, Józefa, Tadeusza Janusza, Stanisława Góralów, zm. z rodz. Jabłońskich

W Czajkowie; Int. zam. przez Grażynę

Śp. Wacława (15 rocz. śm.), Michała, Stanisławę, Jana, Józefa Dywanów

W Smerdynie; Int. zam. przez Mariannę Kwiatkowską

10.00

Śp. Stefanię, Jana, Henryka Piwowarów, Leszka, Stefana, Janinę Chałońskich

W intencji parafian

Suma parafialna

Śp. Tadeusza Gawlaka, Władysławę, Wojciecha Korycińskich, Marię Cieniek

Int. zam. przez Halinę

Poniedziałek 25 października 2021 Św. Jana Pawła II

Śp. Mieczysława Bonarka

Int. zam. przez siostrę Teresę

16.00

O Boże Błogosławieństwo dla Henryki Komańskiej przeżywającej 60 urodziny, o z drowie i potrzebne łaski

Int. zam. przez męża i dzieci

Wtorek 26 października 2021

15.30

Śp. Stanisława, Emilię, Kacpra, Eugeniusza Wieczorków, Zofię Galara, Stanisławę, Józefa Kaptur

Int. zam. przez Jadwigę

Śp. Stanisława Śledzia

Int. zam. prze uczest. pogrzebu

Śp. Krystynę (7 rocz. śm.), Zygmunta Śledziów

Int. zam przez syna

16.00

Śp. Stanisława Maciasa (6 rocz śm.)

Int zam przez rodzinę

Środa 27 października 2021

Śp. Marian Kaczmarski

Int. zam. przez swatów Kowalików z Osieka

Śp. Henryka Kosa

Int. zam. przez uczest. pogrzebu

Śp. Cecylię Pisarską

Int. zam . Prze dzieci i wnuków

16.00

Śp. Władysława Klisiewicza (8 rocz. śm.)

Int. zam. przez syna Zenona z rodziną

18.00

Śp. Stanisławę Macias

W Czajkowie; Int. zam. przez Koło Żywego Różańca Marii Gil

Czwartek 28 października 2021 Św. Szymona i Judy Tadeusza

15.30

O Boże Błogosławieństwo w 60 urodziny Leszka Mazurkiewicza z o zdrowie i potrzebne łaski

Int. zam. przez syna z żoną i Natana

Śp. Cecylię, Czesława Bąków

Śp. Henryka Małka

Int. zam. przez dzieci

Śp. Tadeusza Gila

Int. zam. przez wnuka Jacka z rodziną

Piątek 29 października 2021

Śp. Józefa (rocz. śm.), Władysława, Władysławę Skowron. Michalinę Dubiel

Śp. Cecylię (6 rocz. śm.), Lucjana Grzybowskich

Sobota 30 października 2021

Śp. Zofię, Romana, Mariana Szczepańskich

Śp. Wandę, Tadeusza Bonarków

16.00

Śp. Jana Paprockiego (rocz. śm.)

Int. zam. przez żonę i dzieci

Śp. Mariana, Stefanię, Piotra, Annę, Jana, Mariannę Maciasów

Niedziela 31 października 2021 XXXI Niedziela Zwykła;

7.00

Śp. Stefana (19 rocz. śm.), Janinę, Bronisławę, Adama Bąków

Int. zam. przez dzieci i wnuków

8.30