Ogloszenia duszpasterskie 29 listopada 2020

Ogłoszenia Parafialne 29 listopada 2020

1. Rozpoczynając adwent przygotowujemy się na dwa wydarzenia naszego życia: na liturgiczne i rodzinne przeżywanie Bożego Narodzenia, które jest świętowaniem pierwszego przyjścia na ziemię Jezusa Chrystusa i na paruzję, która oznacza powtórne przyjście na końcu świata, już jako Sędziego.

2. Można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Sugerowana ofiara: mała świeca 5 złoty, duża 20 zł.

3. Tradycją adwentu są Msze Święte Roratnie ku czci Matki Bożej. Tradycyjnie są one sprawowane przed porankiem. W naszej rzeczywistości i tradycji będą one sprawowane o godzinie 16.00 w dni powszednie.

4. Prosimy o pomoc w sprzątnięciu kościoła parafialnego. Wczoraj niestety nikogo nie było, aby pomóc posprzątać świątynię. W sobotę na godzinę 9.00 prosimy o pomoc kolejnych mieszkańców Czajkowa Północnego.

5. Prosimy o segregację śmieci z cmentarza. Do kontenerów wrzucamy jedynie wkłady od świec i szkło.

6. Dziękujemy serdecznie za wycinkę drzew na polu obok cmentarza wczoraj przez Pawła i Dawida Góral. Zapraszam na przyszłą sobotę na 9.00, chętnych z pilarkami, aby uprzątnąć powalone drzewa i złożyć je pod kotłownię przy świątyni. Będziemy dysponowali transportem, ale potrzebna jest, dla sprawnego uprzątnięcia, większa liczba rąk.

7. Dzisiaj na sumie zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Pan kościelny, zgodnie z tradycją trwającą już sześć lat, będzie roznosił opłatki do posesji w środę i czwartek w Wiązownicy Dużej. W związku z pandemią nie będzie wchodził do posesji, lecz rozprowadzał z auta.

8. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela, w którym jest, jako dodatek, płyta z nagranymi rekolekcjami adwentowymi. W artykułach wiele o adwencie, czy sprawach społecznych dotyczących naszego życia.

9. Bóg zapłać na ofiary na ogrzewanie świątyni, w ostatnim czasie złożyli . Ofiary także można składać na konto parafialne (BS Staszów nr: 27 9431 0005 2001 0020 6066 0001 ).

10. W związku z pandemią zwracamy się z prośbą o oddawanie osocza przez osoby tzw. ozdrowieńców. Informacje szczegółowe można uzyskać w Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa w Kielcach tel. 41 335 94 00. https://www.rckik-kielce.com.pl.

11. W Ostatnim czasie zmarły Wanda Goleń i Stanisława Potalska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

12. Wszystkim życzymy dobrego przeżywania niedzieli.

Poniedziałek 30 listopada 2020

Śp. Andrzeja Dyl

Int zam. przez siostrę Ewę

Śp. Katarzyn e, Michała Wawrzkiewiczów, Jana Karskiego

Int. zam. przez Leokadię Karską

Wtorek 1 grudnia 2020

Śp. Marzannę Bąk

Int. zam. przez koleżanki z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wiązownicy Dużej

Int. zam. przez kolegów i koleżanki z Polskiej Spółki Gazownictwa z Rzeszowie

Śp. Mariannę Cymerys

Int. zam. przez Bożenę ze Staszowa

Śp. Henryka Piwowara

Int. Zam. przez uczest. pogrzebu

Środa 2 grudnia 2020

Śp. Marzannę Bąk

Int zam przez Jolantę i Zbigniewa Bąk

Śp. Wiesława Kubika

Int. zam. przez Zofię Micał z rodziną

Śp. Henryka Piwowara

Int. zam. przez syna Pawła z rodziną

Czwartek 3 grudnia 2020

Śp. Henrykę Dzieciuch

Śp. Wiesława Kubika

Int zam przez kolegę Andrzeja z rodziną

Śp. Mariannę Cymerys

16.00

Śp. Stefana Jońcę (12 rocz śm.)

Int. zam. przez syna Andrzeja Jońca

Piątek 4 grudnia 2020

Int. zam. przez Helenę Stachowicz z rodziną

Śp. Alinę Kopeć, Aleksandrę Kowalską

Sobota 5 grudnia 2020

Śp. Stanisławę, Józefa Pańczyków

Śp. Martę Gołąb

Int. zam przez teściową i zięcia

Śp. Janinę (15 rocz. śm.), Józefa Kodyrów

Int. zam. przez dzieci

Śp. Henrykę, Rozalię, ,Feliksa, Anastazję Bonarek

Niedziela 6 grudnia 2020 II Niedziela Adwentu

7.00

Śp. Artura, Kazimierza Miśkiewicz

8.30

Śp. Zofię (4 rocz. śm), Józefa Góral

W Czajkowie;

8.30

Śp. Anielę, Wacława, Włodzimierza Bąk

W Smerdynie; Int. z`am. przez rodzinę;

10.00

Śp. Tadeusza (14 rocz. śm.), Józefa, Stanisławę Juda, Wiktorię, Józefa Chłodnickich

Int. zam. przez dzieci, wnuków i prawnuków

12.00

Za parafian

Suma parafialna

12.00

Śp. Wandę, Dionizego Podyma, Józefa, Stefanię Zawada i zmarłych z rodziny

16.00

Śp. Mariana, Paulinę, Zdzisława, Józefę, Józefa Kaptur, Henryka Irek, Aleksandrę, Stefana Góral

Int zam przez Janinę Góral z Wiśniowej

List Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza

Sandomierz, 28 listopada 2020 r.

Najdrożsi w Panu

Pragnę pozdrowić gorąco ks. bpa Edwarda Frankowskiego, każdego kapłana, kleryka, siostrę zakonną, rodziny naszej diecezji i osoby samotne, starszych i młodych. Piszę do Was z Sandomierskiego Szpitala Ducha Świętego, gdzie razem z innymi chorymi,  przeżywam początek Adwentu.

Ten czas nadziei na przyjście Jezusa Chrystusa, która już się spełnia, jest dla mnie wielkim doświadczeniem Bożego Miłosierdzia, a zarazem bliskości ze strony wielu osób. Od pierwszego dnia pobytu w szpitalu, otrzymuję gesty solidarności i zapewnienia o modlitwie, co przy troskliwej i kompetentnej opiece sandomierskiej Służby Zdrowia, pozwala mi pełnić w tych szczególnych warunkach posługę pasterską.

Jestem Wam za to wdzięczny, tym bardziej że choroba, to również okazja do lepszego poznania drugiego człowieka, ożywiająca poczucie odpowiedzialności za innych. Jesteście mi bardzo bliscy!

Rozpoczynając święty czas Adwentu, zbliżmy się do Jezusa Chrystusa, Który stale do nas przychodzi i nasłuchujmy Jego głosu. Zbawienie jest naprawdę blisko.

Wszystkim z serca błogosławię

+ Krzysztof Nitkiewicz