Ogloszenia duszpasterskie 25 lipca 2021

1.

1. Przeżywamy siedemnastą niedzielę zwykłą w kalendarzu liturgicznym.

2. Bóg zapłać za przygotowanie świątyni przez Halinę Dróżdż, Irenę Wąsik, Jolantę Kubik, Alinę Ryńską, Martynę Surzyn, Irenę Opalę, Zofię Kowalską. W piątek prosimy o przygotowanie świątyni przez kolejnych mieszkańców Wiązownicy Dużej po Mszy wieczorowej o godz. 16.30.

3. Zachęcamy do czytania tygodnika Niedziela, gdzie w obecnym numerze są artykuły min. o pielgrzymowaniu do Santiago de Compostela, o przystanku Jezus na festiwalu Woodstock, o manipulacjach współczesnej nauki, o praktycznych radach co do miodów i wiele informacji także z naszej diecezji. Zapraszamy do lektury.

4. Bóg zapłać za ofiary na remonty i utrzymanie świątyni. Otrzymaliśmy informację z kurii diecezjalnej, jako przypomnienie, aby dostosować wydatki z ofiarami na kościół. Ofiary można składać na tacę, jak również poprzez rachunek internetowy:

Bank Spółdzielczy w Staszowie 27 9431 0005 2001 0020 6066 0001, który jest wyświetlony na stronie internetowej: www.parafiawiazownica.pl.

5. Do sakramentu małżeństwa pragną przystąpić:

• Damian Frankowicz z Wolicy i Justyna Dorosińska z Czajkowa Północnego; zapowiedź pierwsza

• Kamil Golonka z Wiązownicy Kolonii i Klaudia Jońca z Nawodzic; zapowiedź pierwsza

• Łukasz Mariusz Urban z Koniemłot i Katarzyna Podsiadło z Wiązownicy Kolonii; zapowiedź pierwsza.

1. Diecezjalna Sandomierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która w tym roku pójdzie po raz 38., będzie trwała od 4 do 12 sierpnia. Hasłem pielgrzymki są słowa z Ewangelii według św. Jana: „Chrystus Drogą, Prawdą i Życiem”. Tegoroczna pielgrzymka przybierze dwie formy: sztafetową oraz z noclegami we własnych namiotach. Przez naszą parafię pielgrzymka będzie przechodziła 5 sierpnia. Więcej informacji w gablotce, w zakrystii i na stornie internetowej.

2. Diecezjalne Studium Życia Rodziny w Sandomierzu zaprasza kandydatów na nowy rok akademicki 2021/2022. Słuchaczami Studium mogą być: młodzież z ukończoną szkołą średnią, studenci, małżonkowie i samotni, rodzice i wychowawcy, katecheci i nauczyciele, pracownicy służby zdrowia oraz narzeczeni. Studium trwa dwa lata; zajęcia są od października do czerwca, odbywają się w soboty, dwa razy w miesiącu i są bezpłatne. Wszystkie szczegóły na plakacie w gablotce. Zgłoszenia do 24 września 2021 r.

3. Codziennie spowiedź przed Mszą Świętą od godz. 15.00.

4. Sakrament chrztu dzisiaj przyjmie Hubert Saramak, a 31 lipca przyjmą Szymon Kumański i Aleksander Gawlik.

1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętego Krzysztofa, patrona kierowców. Możemy tym samym wesprzeć dzieło środków transportu dla misjonarzy. Jest to także uroczystość imienin ks. Krzysztofa, jak również pana kościelnego.

2. W parafiach w Polsce dzisiaj także zbierane są datki na Caritas, który organizuje pomoc osobom poszkodowanym przez powodzie i anomalie pogodowe.

3. Wszystkim życzymy dobrego i pełnego Bożego spokoju przeżywania czasu Niedzieli. Szczególnie jubilatom i solenizantom tego dnia i bieżącego tygodnia, wiele łask Bożych, zdrowia i wszelkiej pomyślności. Wiele serdecznych życzeń kierujemy oczywiście w stronę księdza Krzysztofa. Niech Matka kapłanów obdarza swoją opieką, a święty Patron udziela odwagi do niesienia Chrystusa w posłudze kapłańskiej. Serdeczne życzenia kierujemy także w stroną pana kościelnego, życząc wiele zdrowia, sił i radości. Nich również za przyczyną świętych i błogosławionych, Matka Boża obdarza potrzebnymi łaskami.

1.

Niedziela 25 lipca 2021 XVII Niedziela Zwykła

7.00

Śp. Krzysztofa Jońcę

Int. zam. przez rodziców, rodzeństwa, żony i dzieci

8.30

Śp. Mariannę, Józefa Kaczmarskich, Bronisławę, Jana Sołtysiak

W Czajkowie; Int. zam. przez Zofię

10.00

Śp. Reginę, Jana Opala

Int. zam. przez syna Dariusza z rodziną

12.00

Śp. Władysława Kota (14 rocz. śm.)

Int. zam. przez rodzinę

14.00

Śp. Adelę, Leszka, Michała Skotnickich, Michalinę, Wojciech Maciasów

W Smerdynie; Int. zam. przez Teresę

O Boże Błogosławieństwo dla Księdza Krzysztofa

Int. zam. przez Legion Maryi

Poniedziałek 26 lipca 2021 Św. Joachima i Anny

Śp. Marię Kubik

Int. zam. przez uczest. pogrzebu

Śp. Mateusza Figacza

Int. zam. przez dziadków

Wtorek 27 lipca 2021

Śp. Wiktora, Reginę Krupów

Int. zam. przez dzieci

Śp. Jana, Helenę Bednarczyków, Franciszkę, Wojciecha Jońców

Int. zam. przez Elżbietę z rodziną

Środa 28 lipca 2021 Św. Charabela Makhlufa

Śp. Stanisława Kopcia

Int. zam. przez uczest. pogrzebu

Śp. Eugeniusza Dzieciucha

Int. zam. przez dzieci i wnuków

Czwartek 29 lipca 2021 Św. Marty

15.30

Śp. Mariannę, Walentego, Katarzynę, Wincentego Stawiarzów, Renatę Machalską, Janinę, Józefa Przewlekłych, Edwarda Opalę

Int. zam. przez Jadwigę Kapel

Śp. Martę Gołąb

18.00

Śp. Janinę Wąsik (27 rocz. śm.), zm. z Wąsików i Jebutów

W Czajkowie; Int. zam. Józefa Wąsik

Piątek 30 lipca 2021 Św. Piotra Chryzologa

Śp. Lucynę Liwińską

Int. zam. przez syna Marka, córkę Mirosławę z mężem

Śp. Romana Szczepańskiego

Int. zam. przez przyjaciół Karoliny

16.30

Janinę (12 rocz. śm.), Jana Opala, Juliannę, Romana Pecia, Mariannę Przewlekła

Sobota 31 lipca 2021 Św. Ignacego z Loyoli

15.30

Śp. Zuzannę Jaworską (12 rocz. śm.), Władysława, Jerzego Dylów, Zdzisława Szymańskiego

Int. zam. przez Reginę Dyl

Śp. Stefana, Stanisława Rogalów

Int. zam. przez Barbarę Grzybowską

Niedziela 1 sierpnia 2021 XVIII Niedziela Zwykła

7.00

Śp. Radosława Nowińskiego (11 rocz. śm.)

Int. zam. przez brata Damiana

8.30