Ogloszenia duszpasterskie 12 maja 2013

1. Szkoła w Czajkowie od poniedziałku obchodzi Tydzień Patrona Szkoły- papieża JPII. Dla dzieci i młodzieży szkoła przygotowała wiele konkursów i spotkań przybliżających postać bł. JPII-  18 maja przypada 93 rocznica urodzin naszego Wielkiego Polaka.  Najważniejsze  uroczystości przypadają w piątek w programie między innymi o godz. 11.30 I Regionalny Bieg Papieski z JPII w III tysiąclecie i majówka koło kościoła w Czajkowie Płn.  około godziny 12.00- zapraszamy mieszkańców . Patronat honorowy objeli : Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej ks. bp. Krzysztof Nitkiewicz, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego- Adam Jarubas, Świętokrzyski Kurator Oświaty- Małgorzata Muzoł, Starosta Powiatu Staszowskiego- Andrzej Kruzel, Burmistrz Miasta i Gminy Staszów- Romuald Garczewski.
  2. W sobotę 18 maja  z naszej parafii o godz. 8.30 spod kościoła  wyrusza piesza pielgrzymka dzieci młodzieży , nauczycieli do  Sanktuarium MB Bolesnej  w Sulisławicach- zapraszamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce.
  3. W niedzielę 19 maja o godzinie 10.00 będzie uroczysta msza święta  w 93 r. urodzin Bł. JPII, montaż słowno muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły w Czajkowie  i złożenie wiązanki kwiatów koło pomnika JPII.
  4. Następna niedziela Uroczystość  Zesłania Ducha Świętego – w naszej parafii uroczystości pierwszej Komunii Świętej- o godzinie 12.00. Ta msza święta zarezerwowana jest dla rodziców dzieci II klas i zaproszonych gości.
  5. W tym tygodniu  we Wtorek 14 maja  zapraszamy rodziców dzieci komunijnych do generelanego sprzątania kościoła po mszy wieczorowej- dzieci maja wolne od próby.
  6. W piątek  spowiedź dla dzieci klas II i rodziców –po mszy św. wieczorowej.
  7.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom Smerdyny .Sprzątali: Marzec Katarzyna , Niziałek Katarzyna, Radomska Ilona ,  Dywan Maria i Marzena, Kaptur Bożena, Sierant Marzena i Justyna. Bóg zapłać. W tym tygodniu generalne sprzątanie rodziców klas II i dekoracje komunijne.
  8. Zapowiedzi: Wojciech Mateusz Nowak z Anną Bednarską zap. II
  9. Zapowiedzi: Tomasz Józef Nasternak z Justyną Oset zap. I
  10. Zapowiedzi: Przemysław Stachura z Eweliną Mysłek zap. I
  11. Odpust w Sulisławicach 19 maja – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  12. W  sobotę 25 maja dzień spotkania z KCPR w Sulisławicach- Spotkanie z całej diecezji wolontariuszy.
  13. Majówka w Smerdynie Legionów Maryi 25 maja – z terenu naszego dekanatu.
  14. W naszej parafii będą zbierane podpisy podpisz się za życiem pod Obywatelskim projektem Ustawy  zakazującej zabijania dzieci z zespołem Downa „ Stop aborcji” te podpisy będą zbierały panie z Legionu Maryi 26 maja w niedzielę przed kościołem – potrzebny będzie dowód osobisty.
  15. Intencje mszalne