Ogloszenia duszpasterskie 28 kwietnia 2013

1. We wtorek 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach majowych  dzieci , młodzież i dorosłych. W Wiązownicy godz. 16.00, Czajków , Smerdyna godz. 18.00 . W nabożeństwach uczestniczą dzieci z  klas II , oraz młodzież gimnazjalna III i II i I klas z racji przygotowania do sakramentów świętych
  2. W środę 1 maja wspominamy św. Józefa Rzemieślnika – to tez dzień modlitw w intencji bezrobotnych .
  3. Pierwszego maja obchodzimy 2 rocznice ogłoszenia  JP II Błogosławionym
  4. Drugiego maja- przypada w Polsce dzień Flagi Państwowej. Szacunek dla historii  i patriotyzm oraz  miłość do ojczyzny i do Boga wymagają publicznego wyrazu i osobistego zamanifestowania przez wywieszenie flagi biało-czerwonej, papieskiej i maryjnej w tych dniach majowych.
  5. W  piątek 3 maja obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, to dzień modlitw za ojczyznę  i rodaków przebywających na emigracji. W tym dniu obchodzimy 222 rocznice uchwalenia Konstytucji 3 maja.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek , pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  7. Dzisiaj o godzinie 10. 00 spotkanie z klasami I gimnazjalnymi a w następna niedzielę z II klasami komunijnymi i rodzicami.
  8. Do nabycia prasa katolicka tygodnik Niedziela
  9. Dziękujemy za posprzątanie sprzątali: Orzechowska Zofia  , Krupa Maria i Zbigniew  , Jadwiga Chałońska  , Macias Henryk  . Bóg zapłać i prosimy następne rodziny.
  10. Zapowiedzi:  Krzysztof Kamil Jendo z parafii Kiełczyna z Joanną Bąk z Łukawicy zapowiedź II
  11.  Zapowiedzi:  Piotr Bednarczyk z WD z Aleksandra Kamilą Durską z WK zapowiedź II
  12. Zapowiedzi: Wojciech Mateusz Nowak z WD z Anną Bednarską ze Strzegomia zap. I
  13. Będzie organizowany wyjazd na dzień otwartej furty do Sandomierza dzieci i młodzieży –można się zapisywać w zakrystii. W ubiegłym roku z naszej parafii przypadł los – został wygrany rower Głowna nagroda w loterii organizowanej dla dzieci i młodzieży. – zapisy w zakrystii i u uczących księży- wyjazd  1 maja o godzinie 8.00