Ogloszenia duszpasterskie 24 lutego 2013

1. O godzinie 12.00 spotkanie  z klasami I gimnazjalnymi  ze względu na Gorzkie Żale i uczestnictwo w nich klas gimnazjalnych jest w ramach przygotowania do bierzmowania. W następną niedzielę o godzinie 10.00 spotkanie z klasami II i rodzicami dzieci– poświęcenie i rozdanie książeczek.

2. Dzisiaj po każdej mszy świętej   II Wielkiego Postu zbiórka do puszek na rzec dzieła pomocy misjonarzom : Ad Gentes:  wspieramy działalność  misjonarzy z naszej diecezji którzy obecnie pracują na misjach.

3. Dziękujemy za posprzątanie kościoła rodzinom z Wiązownicy Małej :  sprzątali: Jońca Krystyna  i Adam , Niespodziewana Wanda , Potalski Andrzej  , Jońca Edyta i Arkadiusz , Piwowar Wiesława , Koziarz Monika i Siwak Ewa . Na chwilę obecną z WM opuściło kolejkę 27 rodzin, zapraszamy jeszcze te rodziny na najbliższą  sobotę 2 III na godzinie 9.00. Kolejka będzie przechodzić na Smerdynę.

4. Dziękujemy za ofiary które wpływają od rodzin z parafii. Trwają prace- remontowe na plebani, przygotowywana jest salka i zakładane ocieplenie. Ofiarę złożyli : Karłowska Krystyna , firma pogrzebowa Eden ze Staszowa. Bóg zapłać za ofiary na ten cel składane.

5. W tym tygodniu  pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca

6. .Do nabycia baranki wielkanocne rozprowadzane przez Caritas diecezji Sandomierskiej. Te ofiarę przekazujemy na dzieci
    potrzebujące pomocy i udzielane przez Caritas.

7. Na ołtarzu są wystawione skarbonki Jałmużna wielkopostna – zapraszamy dzieci do wzięcia takich skarbonek do których w czasie WP odkładamy pieniądze – na pomoc dla dzieci chorych i potrzebujących  pomocy. Tych skarbonek jest 50 sztuk

8. Na Caritas diecezji  Sandomierskiej można przekazać 1%  z należnego podatku. W gablocie jest wywieszona prośba Carita Diecezji Sandomierskiej  i numer  KRS 0000213751.

9. Do nabycia prasa katolicka tygodnik niedziela.

10. Rekolekcje szkolne i parafialne wielkopostne będą w naszej parafii od 21 do 24 marca. Spowiedź 23 marca w sobotę, rekolekcje będzie prowadził ks. mgr Rafał Cudziło