Ogloszenia duszpasterskie 29 września 2011

1. Chrześcijaninie – zdobądź przychylność św. Michała , zwracaj się do niego w każdej potrzebie , powierzaj mu swoje modlitwy. Jeżeli choroba dręczy twoje ciało, Jeżeli smuci cię życiowa próba, jeżeli pokusa mąci twój umysł,, jeżeli oszczerstwo dotyka ciebie, uciekaj się do niego, a On wstawi się za Tobą., wraz z aniołami i świętymi przedłoży Bogu twoje modlitwy, a zostaniesz pocieszony.

2.  Nasza modlitwa dobiega  do końca . Dzisiejsza Uroczystość jest połączona z dziękczynieniem  za beatyfikację , która była 1 maja 2011w Rzymie –kiedy to papież  Benedykt XVI ogłosił sługę Bożego  Jana Pawła II błogosławionym.

Za chwilę poświęcimy  dwa obrazy błogosławionego JP II- ufundowanych przez rodziny: Krzysztofa Uryn, Jadwigę Opala-Uryn Z Nowego Stawu koło Malborka Oraz Marka Skibińskiego z Katowic- który dzisiaj jest obecny na tej mszy świętej. Serdecznie go witamy i składamy serdeczne Bóg zapłać za ten dar dla kościoła w Wiązownicy i dla parafii. Składamy serdeczne Bóg zapłać również , nieobecnym fundatorom obrazu z Nowego Stawu, którzy też złożyli ten dar serca dla naszej parafii.

3.  Dziękuję  wszystkim czcicielom św. Michała Archanioła , za   obecność dzisiaj na tej mszy świętej odpustowej.  Witamy wszystkich obecnych gości , witamy obecnego  wśród nas posła Krzysztofa Lipca  -Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.

4. Dziękujemy władzom powiatowym :jest obecny Wicestarosta Staszowski  Michał Skotnicki, Jest obecny  burmistrz Staszowa Romuald Garczewski- któremu parafia  dziękuje za pomoc w uporządkowaniu parkingu, wywiezieniu 2 kontenerów

5. Dziękujemy  za odprawienie Sumy odpustowej ks.  Tadeuszowi Sosnowskiemu – misjonarzowi , ze  Zgromadzenia Zmartwychwstańców,  wyświęcony w roku 1997 ,obecnie  proboszcz parafii p/w Św. Bernadetty na Florydzie. Sumę odpustową w koncelebrze odprawili :, ks. dziekan  Wiesław Opiat, ks. Andrzej Sosnowski  wiceprowincjał Zmartwychwstanców,  ks. Wincenty Suwała -Zmartwychwstaniec ze Sulisławic, ks. Jerzy Rybusiński, ks. Bohdan Strojek

6. Dziękujemy za wygłoszenie kazań odpustowych w uroczystość Św. Michała Archanioła, a kazania głosił na mszach świętych   ks. mgr Bohdan Strojek

7. Składam podziękowania przybyłym księżom z naszego  dekanatu.

7. Pragnę podziękować wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie tej naszej uroczystości: za uporządkowanie świątyni , rodzinom z Cz. Płd. i dekoracje z kwiatów . Oraz Rodzinie Moniki i Damiana Jarzyny, rodzinie Zygmunta i Lucji Drzymalskich . Rodzinie pani Karłowskiej. Pani Janinie Feręs.

8. Dziękuję  OSP- za włączenie się w liturgię  w strojach strażackich, za obstawę całej procesji, - za obecność pocztów sztandarowych , OSP Wiązownica Duża, CZAJKÓW , Bukowa, pocztów sztandarowych ze szkół   Czajków i Smerdyna.

9. Dziękuję Panu kościelnemu Krzysztofowi, panu organiście Jerzemu Zychowi , ministrantom i dzieciom za włączenie się w liturgię  i rodzinom  za pomoc,

10. Dziękuję  również Zbigniewowi Bąkowi  z Cz. Płd. za uporządkowanie terenu ciężkim sprzętem na parkingu przy cmentarzu oraz koło plebani usunięcie starego betonowego płotu.

11.  Dziękuję za obecność całej  społeczności parafian. Serdeczne podziękowanie dla  wszystkich przybyłych na nasz odpust w Wiązownicy gościom  , za modlitwę , za świadectwo wspólnej wiary .

12. Za chwile dokonamy aktu osobistego zawierzenia , powierzenia się opiece św. Michałowi Archaniołowi, odmówimy litanię do św. Michała Arch.

13. POŚWIĘCENIE OBRAZÓW –poświęci obrazy - ks. wiceprowincjał Andrzej Sosnowski ze zgromadzenia Zmartwychwstańców.